Jak být úspěšným živnostníkem?

01.07.2015/Ostatní Otázka, kterou si jistě kladý každý, kdo přemýšlí o tom, že by se živnostníkem stal. Třeba proto, že nemůže najít práci. Nebo proto, že má nějaký „byznys“ plán. Stát se živnostníkem formálně je relativně snadné. Obtížnější je, být jim skutečně. To znamená dokázat si svou živností zaopatřit potřebný výdělek. Zde je důležité hned na začátku vědět, v jaké oblasti bychom chtěli živnost provozovat. Jak velká je v dané oblasti konkurence. Jaký vstupní kapitál potřebujeme. Jaký prostor ke své živnosti využijeme. Jaká rizika při rozjezdu živnosti podstupujeme a zda jsou přiměřená našim možnostem.

Hledáte zpětnou vazbu? Rádi byste se před rozjezdem své živnosti s někým poradili?  Víme, jaká úskalí je třeba při zahájení živnosti zdolat. Dokáži eliminovat rizika a sdělit vám vše, co je pro zahájení živnosti ve vámi zvolené oblasti, potřeba. Je důležité neudělat v samém začátku chybu. Někdy se může ukázat jako fatální a nastane krach. Půjčené peníze nedokážete splatit. Dalším následkem může být exekuce, pocity frustrace, selhání, ztráta sebevědomí apod.

Někteří jednotlivci podceňují faktická rizika, která jsou se zahájením živnosti spojená. Mají iluzorní představy o tom, jak se snadno a rychle úspěšným živnostníkem stát. Většinou pak přijde naopak snadno a rychle nečekaný pád. Nebuďte jedněmi z nich. Buďte naopak o krok napřed už jen tím, že zkontaktujete nás kouče, kteří vědí, co je třeba pro to být úspěšným živnostníkem udělat.

Nejprve si s ním ujasníte, v jaké oblasti chcete živnost provozovat. V jakém rozsahu byste ji dokázali ukočírovat. S jakými náklady je třeba počítat a jaká rizika v rámci své živnosti můžete podstupovat. Navíc na základě vašich osobních předpokladů a profesních zkušeností vám dokáže kouč poradit, do čeho se nepouštět a co byste naopak měli zkusit.

Každý z nás je v něčem jedinečný a právě tuto svou jedinečnost je třeba při zahájení živnosti zohlednit. Neboť v ní je vaše přidaná hodnota, něco, čím můžete předčít ostatní, zejména pak konurenci. To se týká všech oblastí podnikání. Jste třeba manuálně šikovní, nebo máte schopnost resp. přímo dar správně jednat s lidmi, můžete vynikat v té či oné dovednosti. Tu je pak třeba ve vaší živnosti plně a maximálně využít. Od ní se tzv. odrazit. A lépe to jde s koučem než bez něj v dnes náročném tržním konkurenčním a byrokracií zahlceném prostředí.

Kouč je tu také od toho, abyste při prvním nezdaru neskládali zbraně. Abyste věřili sami sobě a šli si za svým snem, být úspěšným soběstačným podnikatelem, být svým pánem, který ví, co chce a věří, že to dokáže. Který podstupuje rizika vždy přiměřená jeho možnostem. Který se seberealizuje a je sám se sebou a se svou prací živnostníka spokojen.

Je třeba si na rovinu říct, že živnostníci obecně nemají tzv. na růžich ustláno. Trochu je na vině i stát a jeho stále se měnící legislativa. Takže být živnostníkem je jedna věc a být úspěšným etablovaným živnostníkem je věc druhá. Úspěšní živnostníci jsou pro nás cenným příkladem. Važme si jich a možná byste byli překvapeni, kolik z nich dalo hned na začátku, anebo v průběhu provozování živnosti na radu kouče.

Další článek: Chcete podnikat a nevíte jak na to?

 

  


Rodinna firma poradenstvi
Interim managament

Přečtěte si také
03.12.2018/Osobní rozvoj Jak na konstruktivní kritiku?

Je velmi snadné pokusit se dát někomu konstruktivní kritiku, ale není vždy snadné ji přijmout. Trvá to spoustu trpělivosti a sebevědomí, abychom mohli udělat krok zpět a podívali se na to, co a jak děláme, uznat to co děláme špatně a pak přijmout radu nebo doporučení.

01.11.2018/Osobní rozvoj Jaké dovednosti budete potřebovat v roce 2020?

Možná se dá říci, že lidstvo zaznamenalo nejvíce technologického pokroku za posledních 100 let. Z tohoto důvodu se dovednosti, které vyžaduje naše povolání, neustále vyvíjejí. Lidé nyní pracují v zaměstnání, které před 20 lety neexistovalo. Vysoké školy připravují studenty na zaměstnání, které dnes neexistují a někdy připravují na zaměstnání, které již nebude existovat.

29.10.2018/Kariérní a kariérové poradenství 10 kroků ke tvorbě vaší úspěšné osobní značky

Vaše osobní značka sděluje vaši hodnotu světu - nejen potenciálním zaměstnavatelům, ale prakticky všem. Osobní značka je dnes naprosto nezbytná pro osobní rozvoj, kariérní postup, a dokonce i pro vás samotné. Vyjádření toho, kdo jste, co děláte a proč to děláte, vám pomůže postavit se k úspěchu a otevřít dveře nové kariérní příležitosti.Chcete pomoci dosáhnout svých kariérních a podnikatelských snů?

Zanechte mi váš email a já vás budu pravidelně zásobovat tipy pro váš úspěch.

Nebo mi zavolejte na +420 605 733 267
a domluvme si schůzku