Generační boj pracovní síly přichází

10.06.2018/Kariérní a kariérové poradenství Generační boj pracovní síly přichází V dnešním hektickém světě není život pro dnešní generace stejný. Najdeme rozdíly ve vnímání těch, kteří se narodili mezi lety 1980 a 1996 a generace Z, která se narodila v letech 1997 až 2010.

Potravinářská společnost Zerocater vám ukáže rozdíly v životním stylu, preferencích a chování, pokud jde o tyto dvě generace. Například, zatímco většina mileniálů může upřednostňovat značky, které sdílejí jejich hodnoty, ti z generace Z mají tendenci upřednostňovat značky, díky kterým se cítí autentičtí.

"Společnosti touží spojit se s generací Z, která bude do roku 2020 tvořit 40 % amerických spotřebitelů."

Generace Z je první skupina, která se narodila po vytvoření internetu, a stali se teenagery ve věku mobilních zařízení. Digitální nástroje byly vždy integrovány do jejich života a jejich učební pomůcky jsou dostupné a ihned k dispozici. V jiném průzkumu většina generace Z, celých 85 % uvedlo, že během posledního týdne sledovali online video, aby se naučili novou dovednost.

Společnosti touží spojit se s generací Z, která bude do roku 2020 tvořit 40 % amerických spotřebitelů. Generace Z však není tak loajální jako předchozí generace. Protože mohou snadno vyhledávat firmy online a najít zákaznické recenze téměř na všechno, mají přístup k více autentickým a pravdivým  informacím než předchozí generace. Spoléhají na sociální média, místo tradiční reklamy. Generace Z preferuje otevřenou, obousměrnou a autentickou interakci se společnostmi.

"V průzkumu 33 % generace Z uvedlo, že mentorstvím je nejdůležitější výhoda, kterou by mohla společnost nabídnout."

Vztahy s technologiemi se mezi těmito dvěma generacemi značně liší. Mileniálové byli digitálními průkopníky. Vyrůstali s vytáčenými internetovými a pevnými linkami a později se přizpůsobili smartphonům. Gen Z jsou digitální domorodci, kteří měli vždy mobilní zařízení a Wi-Fi. Obě generace jsou technicky důvtipné a pohodlné, ovládají multitasking na různých zařízeních.

Například, zatímco většina mileniálů upřednostňuje Facebook, generace Z stále více využívá Snapchat a Instagram jako své oblíbené sociální aplikace, protože jim nabízí větší kontrolu nad sdílením. Snapchat a Instagram Stories umožňují uživatelům sdílet fotografie nebo zprávy pouze s diskrétní skupinou přátel na krátkou dobu, než data zmizí navždy. Jsou se sociálními sítěmi značně obezřetnější.

Generace Z může být více motivována finanční stabilitou a jistotou práce než předchozí generace. Řada studií a průzkumů ukazuje, že členové všech generací mají podobné hodnoty v práci. Pracovníci například obecně oceňují dobré odměny a výhody. Zdá se však, že generace Z dává větší hodnotu mentorství než předchozí generace. V jednom průzkumu 33 % z nich uvedlo, že mentorstvím je nejdůležitější výhoda, kterou by mohla společnost nabídnout.

"Generace Z má největší tendenci podnikat."

Generace Z může mít tendenci být více podnikatelská. V průzkumu z roku 2017 dle metodiky Gallup bylo zjištěno, že 39 % studentů uvedlo, že hodlají zahájit své vlastní podnikání a 9 % uvedlo, že již vlastní podnikání.

Bez ohledu na to, kde se rozhodnou pracovat, Generace Z vypadá obzvlášť dychtivě uspět. Ve studii Berkeley 53 % členů generace Z ocenilo úspěch jako nejdůležitější věc v životě, ve srovnání s 46 % u mileniálů. V dalším průzkumu většina generace Z 88 % uvedla, že by byla ochotna se přemístit z důvodu dobré kariérní příležitosti.

Je ironií, že generace, která přišla do věku v době textování, může upřednostňovat osobní komunikaci na pracovišti. V průzkumu 72 % společnosti generace Z uvedlo, že upřednostňují komunikaci osob s okamžitým zasíláním zpráv nebo videokonferencí.

Je zajímavé to, jak se generace z pohledu práce a vnímání pracovního a kariérního směřování liší. Uvidíme, co přinese realita a více detail v infografice.

Boj pracovní síly přichází

 


Rodinna firma poradenstvi
Interim managament

Přečtěte si také
03.10.2018/Osobní rozvoj Poznejte svou hodnotu

Nikdo vám nikdy nezaplatí tolik, jaká je vaše cena. Nikdo vám nikdy nezaplatí tolik, jaká je vaše cena. Zaplatí vám jen tolik, kolik si myslí, že je vaše cena. A vy určujete, co si myslí, ne takhle, i když to by bylo super.

20.09.2018/Osobní rozvoj Úžasná týmová práce

Tři vlci v přední části smečky jsou nemocní a staří. Jejich tempo nastavuje tempo pro zbytek pětadvacetičlenné smečky.

11.09.2018/Ostatní Elon Musk & Joe Rogan

Elon působí možná trochu zvláštně v této konverzaci, ale to, co říká dává určitě smysl. Pro mě zůstane Elon Musk stále jedním z nejzajímavějších lidí ve své branži a možná vůbec nejzajímavější osobností posledních deseti let. Jeho úvahy ve videu níže.Chcete pomoci dosáhnout svých kariérních a podnikatelských snů?

Zanechte mi váš email a já vás budu pravidelně zásobovat tipy pro váš úspěch.

Nebo mi zavolejte na +420 605 733 267
a domluvme si schůzku