Ego a jeho vliv na výši platu?

07.09.2016/Ostatní Jste opravdu dobří ve své práci? Máte vyšší a lepší výkon než Vaši kolegové? Pokud je vaše odpověď ano, pak je šance, že můžete vydělávat více peněz. Nedávný průzkum našel zajímavou informaci, která souvisí se sebevědomím a výšší mzdy. Zaměstnanci s větším egem mají obvykle vyšší mzdu! Nevěříte? Čtěte...

Výsledky jsou založeny na údajích shromážděných společností PayScale ze vzorku 383 tisíc amerických dělníků po dobu 24 měsíců. Mimo jiné, byli tito respondenti tázáni, zdali souhlasí s následujícím prohlášením:

"Jsem nejlepším zaměstnancem v naší firmě".

Respondenti mohli, buď zcela souhlasit nebo nesouhlasit, případně něco mezi. 43% respondentů nepochybovalo o tom, že jsou nejlepším zaměstnancem ve své firmě. Společnost PayScale také analyzovala rozdíly v odpovědích na několika různých faktorech, včetně pracovního zařazení a pozice. Výsledky ukazují, že některé profese mají mnohem více zaměstnanců s větším egem než ostatní, jedná se především o kuchaře, řídící pracovníky a některé umělecké pozice, většina z nich má manažerské funkce.

Co jsme se z toho naučili? Některé výstupy ze studie jsme očekávali, některé byly překvapivé a některé z nich byly trochu znepokojující!

Ego versus plat


Rodinna firma poradenstvi
Interim managament

Přečtěte si také
03.12.2018/Osobní rozvoj Jak na konstruktivní kritiku?

Je velmi snadné pokusit se dát někomu konstruktivní kritiku, ale není vždy snadné ji přijmout. Trvá to spoustu trpělivosti a sebevědomí, abychom mohli udělat krok zpět a podívali se na to, co a jak děláme, uznat to co děláme špatně a pak přijmout radu nebo doporučení.

01.11.2018/Osobní rozvoj Jaké dovednosti budete potřebovat v roce 2020?

Možná se dá říci, že lidstvo zaznamenalo nejvíce technologického pokroku za posledních 100 let. Z tohoto důvodu se dovednosti, které vyžaduje naše povolání, neustále vyvíjejí. Lidé nyní pracují v zaměstnání, které před 20 lety neexistovalo. Vysoké školy připravují studenty na zaměstnání, které dnes neexistují a někdy připravují na zaměstnání, které již nebude existovat.

29.10.2018/Kariérní a kariérové poradenství 10 kroků ke tvorbě vaší úspěšné osobní značky

Vaše osobní značka sděluje vaši hodnotu světu - nejen potenciálním zaměstnavatelům, ale prakticky všem. Osobní značka je dnes naprosto nezbytná pro osobní rozvoj, kariérní postup, a dokonce i pro vás samotné. Vyjádření toho, kdo jste, co děláte a proč to děláte, vám pomůže postavit se k úspěchu a otevřít dveře nové kariérní příležitosti.Chcete pomoci dosáhnout svých kariérních a podnikatelských snů?

Zanechte mi váš email a já vás budu pravidelně zásobovat tipy pro váš úspěch.

Nebo mi zavolejte na +420 605 733 267
a domluvme si schůzku