Co že to dělám?

31.10.2016/Osobní rozvoj Ano, někdy mám bohužel pocit, že se mi nedaří dostatečně vysvětlit, co je vlastně obsahem mého povolání a popis mé práce nějak zjednodušit do účinné formule. Protože povolání člověka, který dělá s lidmi, je někdy dosti komplikované a náročné a neustále do něj vstupují nejrůznější vlivy, rozhodl jsem se popsat, jak toto povolání vnímá okolí.

Rodiče

Dost těžko se vysvětluje, proč musíte stále vše sledovat, stále telefonovat, emailovat, jezdit po celé ČR a organizovat výběrová řízení, audity, školení, koučinky a prezentace, stále se vzdělávat, stále něco číst a pročítat, aktualizovat databáze, navštěvovat sociální sítě. Pro rodiče jste někdo, kdo tak úplně před 20 lety nebyl vůbec potřeba.

Sousedi a známí

Práce ve službách je někdy hůře popsatelná a dá se těžko představit, a tak někdy panuje pocit, že vlastně neděláte nic moc. Služba se nedá ohmatat, nemá tvar, vůni, barvu a tak dále. Navíc každý přece umí vybrat správné lidi nebo v nich něco rozpoznat, nalézt příčinu problému nebo opravit nefungující personální proces.

Klienti

Tak to je kapitola sama pro sebe. Máte přece kouzelnou hůlku a ovládáte všechny živly.  Chtějí vše a vždy co nejdříve a v co nejlepší kvalitě. Pokud se něco pokazí, jakože je zde dle mě asi 20 proměnných, můžu za to zase, tipněte si kdo? Jste něco jako žonglér, kdy máte tři jablka a všechny musí zůstat v procesu. Jedno jablko je kandidát nebo zaměstnanec, jedno klient nebo zadavatel a v procesu jste jedno jablko také vy, a ještě umím vytáhnout králíka z klobouku=LinkedInu.

Kandidát, uchazeč

Někdy neumím naplnit přání mých kandidátů a zase naopak, když se to povede, jsem hrdina, hlavně se to nesmí pokazit, protože veškerá odpovědnost jde za Vámi.

Co že to vlastně dělám?

Hledám jehly v seně, zralý klas na poli, červenou jahodu mezi zelenými, odděluji zrno od plev, hledám chyby v systému, objevuji potenciál, nakopávám do života a práce.Ale také prohledávám databáze, hrabu se v sociálních sítích, využívám své konexe a vazby, inzeruji, spravují, rozhazuji informace a sbírám je zpět. Také analyzuji, vnímám rozhoduji, selektuji, spravuji a pociťuji. Určitě, ale také komunikuji, sděluji a vysvětluji.

A na závěr doporučuji, uzavírám a konzultuji.

Prostě je to mé povolání a když to vše dokončím, začínám zase od začátku.

Jak jste na tom vy?


Rodinna firma poradenstvi
Interim managament

Přečtěte si také
03.12.2018/Osobní rozvoj Jak na konstruktivní kritiku?

Je velmi snadné pokusit se dát někomu konstruktivní kritiku, ale není vždy snadné ji přijmout. Trvá to spoustu trpělivosti a sebevědomí, abychom mohli udělat krok zpět a podívali se na to, co a jak děláme, uznat to co děláme špatně a pak přijmout radu nebo doporučení.

01.11.2018/Osobní rozvoj Jaké dovednosti budete potřebovat v roce 2020?

Možná se dá říci, že lidstvo zaznamenalo nejvíce technologického pokroku za posledních 100 let. Z tohoto důvodu se dovednosti, které vyžaduje naše povolání, neustále vyvíjejí. Lidé nyní pracují v zaměstnání, které před 20 lety neexistovalo. Vysoké školy připravují studenty na zaměstnání, které dnes neexistují a někdy připravují na zaměstnání, které již nebude existovat.

29.10.2018/Kariérní a kariérové poradenství 10 kroků ke tvorbě vaší úspěšné osobní značky

Vaše osobní značka sděluje vaši hodnotu světu - nejen potenciálním zaměstnavatelům, ale prakticky všem. Osobní značka je dnes naprosto nezbytná pro osobní rozvoj, kariérní postup, a dokonce i pro vás samotné. Vyjádření toho, kdo jste, co děláte a proč to děláte, vám pomůže postavit se k úspěchu a otevřít dveře nové kariérní příležitosti.Chcete pomoci dosáhnout svých kariérních a podnikatelských snů?

Zanechte mi váš email a já vás budu pravidelně zásobovat tipy pro váš úspěch.

Nebo mi zavolejte na +420 605 733 267
a domluvme si schůzku