Co je empatie a její význam v práci? Nejste empatičtí? Postrádáte empatii?

01.12.2017/Osobní rozvoj Co je empatie a její význam v práci? Nejste empatičtí? Postrádáte empatii? V rušném a rychle se rozvíjejícím světě zaměstnání nebo podnikání může být překvapující, když zjistíte, jak důležitá je empatie, pokud jde o váš osobní výkon nebo o to, jak dobře můžete komunikovat a spolupracovat se svými kolegy, spolupracovníky a tvořit osobní nebo pracovní vztahy.

Nízká úroveň empatie může způsobit mnoho problémů na pracovišti a může vás vzdalovat od vašich kolegů anebo narušovat harmonii ve spolupráci. Infografika níže, která prezentuje řadu vynikajících postupů podporovaných vědou, které můžete implementovat do svého každodenního života, abyste zvýšili svou empatii.

Mnoho studií ukázalo, že empatie hraje klíčovou roli při zlepšování vašich vztahů v práci a může také vést k plnějšímu, šťastnějšímu každodennímu životu. Pokud jste se snažili spojit se svými vrstevníky v práci nebo zjistili, že vaše pracovní vztahy nejsou tak silné, jak by mohly být, možná budete chtít implementovat tyto tipy a strategie pro zvýšení úrovně empatie.

Aktivně naslouchejte
Každý může mít chvíle, kdy je tak zaujatý tím, co dělá a prožívá, že zanedbává akt naslouchání. Dejte kolegům čas a prostor, který potřebují k tomu, aby se mohli vyjádřit a sdělili vám svůj názor. Získáte tak možnost zažít jiný pohled, než je váš vlastní.

Mír, Láska, Empatie... (Kurt Cobain)

Změňte chování
Všichni máme jisté předsudky a vzorce chování v našem životě, které mohou mít vliv na to, jak v určitých situacích reagujeme a jednáme. Například, pokud jste často stresovaní a otráveni nebo se cítíte nekomfortně, může to dramaticky bránit vaší schopnosti vytvářet vztahy. Tím, že se snažíte analyzovat vaše osobní předsudky, můžete je postupně překonat a být mnohem otevřenější ve svém každodenním životě.

Seznamujte se osobně
I když ne všichni lidé preferují osobní kontakt k vytváření smysluplných přátelství s kolegy, osobní cesta je nejvhodnější. Ať už vedete hluboké nebo formální rozhovory nebo dokonce něco tak jednoduchého, jako je použití jména osoby, se kterou hovoříte, spojit se s kolegy na osobní úrovni výrazně zlepší vaši celkovou spolupráci.

Zažívejte nové věci
Pokud jde o empatii, řešení nemusí nutně mít nic společného s tím, jak působíte v práci. Problém může spočívat v tom, že jste stále v práci! Mnoho cestovatelů vám dokáže potvrdit intenzivní osobní benefity a prožitky z cestování po celém světě, poznávání nových lidí a kultur. Udělejte něco jedinečného a zajímavého s vaším volným časem a uvidíte, jak se změní váš pohled na život a jak vám to rozvine empatii.

Vzdělávejte se
Abyste mohli lépe pochopit to, jakým způsobem pracujete, potřebujete kultivovat své znalosti a stát se tak vzdělanějším. Využijte svůj čas ve svém životě, abyste se dozvěděli nové věci a poznatky, ať už studujete knihu o empatii nebo se díváte na zajímavý dokument, který rozšíří váš pohled na život. To bude postupně zvyšovat vaše znalosti, vaši vlastní mysl a umožní vám to implementovat správnou strategii do komunikace s ostatními.

Empatie se nebojte, stačí se jen otevřít a vnímat. (Petr Kmošek)

Co je empatie

Zdroj: getcrm.com


Rodinna firma poradenstvi
Interim managament

Přečtěte si také
03.12.2018/Osobní rozvoj Jak na konstruktivní kritiku?

Je velmi snadné pokusit se dát někomu konstruktivní kritiku, ale není vždy snadné ji přijmout. Trvá to spoustu trpělivosti a sebevědomí, abychom mohli udělat krok zpět a podívali se na to, co a jak děláme, uznat to co děláme špatně a pak přijmout radu nebo doporučení.

01.11.2018/Osobní rozvoj Jaké dovednosti budete potřebovat v roce 2020?

Možná se dá říci, že lidstvo zaznamenalo nejvíce technologického pokroku za posledních 100 let. Z tohoto důvodu se dovednosti, které vyžaduje naše povolání, neustále vyvíjejí. Lidé nyní pracují v zaměstnání, které před 20 lety neexistovalo. Vysoké školy připravují studenty na zaměstnání, které dnes neexistují a někdy připravují na zaměstnání, které již nebude existovat.

29.10.2018/Kariérní a kariérové poradenství 10 kroků ke tvorbě vaší úspěšné osobní značky

Vaše osobní značka sděluje vaši hodnotu světu - nejen potenciálním zaměstnavatelům, ale prakticky všem. Osobní značka je dnes naprosto nezbytná pro osobní rozvoj, kariérní postup, a dokonce i pro vás samotné. Vyjádření toho, kdo jste, co děláte a proč to děláte, vám pomůže postavit se k úspěchu a otevřít dveře nové kariérní příležitosti.Chcete pomoci dosáhnout svých kariérních a podnikatelských snů?

Zanechte mi váš email a já vás budu pravidelně zásobovat tipy pro váš úspěch.

Nebo mi zavolejte na +420 605 733 267
a domluvme si schůzku