Co dělat a nedělat pro svou kariéru?

27.12.2016/Osobní rozvoj Své první zaměstnání jsem nezískal hned po získání diplomu na vysoké škole. Obeslal jsem tenkrát asi 60 firem, některé i opakovaně. Bylo mi tenkrát jedno, co budu dělat, hlavně někde začít a dostat svou první šanci. Za tu dobu jsem se toho spoustu naučil, ale tenkrát nebyl v dosahu někdo, kdo by měl dal cenné rady, jak na to.

Dnes dělám mimo jiné kariérního poradce a pomáhám a radím, jak uspět v práci, hledání zaměstnání nebo při jeho ztrátě a jak vybalancovat práci a život. Můj web, blog, případně vlog, je a bude pro vás místem, kde hledat inspiraci, náměty a tipy jak na to. Dnes jsem pro vás sestavil co dělat a nedělat pro svou kariéru, tedy čím se inspirovat a čemu se vyvarovat.

Ano: Vytvořte si jedinečnou osobní značku.
Definování svých schopnosti a osobnosti je jedna věc, ale skutečné budování jedinečné osobní značky zvyšuje vaše šance oproti davu uchazečů. Vytvářejte a sdílejte obsah, jak dát o sobě vědět, v čem se cítíte být dostatečně silní. Dejte dohromady seznam toho, v čem vynikáte, kde jste opravdu dobří.

Ne: Hledání pracovních míst mimo úroveň vašich znalostí.
Přistupujte reálně k hledání zaměstnání. Všichni jsme byli a někdy stále jsme v pokušení z vysokých platů a skvělých pracovních titulů, ale když je to mimo vaši aktuální úroveň znalostí a dovedností, snižujete své šance na získání práce. Neztrácejte čas experimenty.

Ano: Definujte své kvality.
Spíše než jednoduše říkat to, co děláte lépe, než ostatní kandidáti se naučte zdůrazňovat to, v čem můžete zaměstnavateli prospět, co mu vyřešit nebo kde mu pomoci s podnikáním. Staňte se přínosní pro růst organizace.

Ne: Zapomínáte přizpůsobovat svůj životopis.
Křiklavé barvy papíru nebo zábavné fonty vám sice pomohou vyniknout v hromadě černé a bílé, ale nejsou cílem k vyniknutí mezi kvalifikovanými kandidáty. To, na čem záleží zaměstnavatelům nejvíce v průběhu procesu náboru jste vy. Své dovednosti, background a vaše jedinečná osobnost je to, díky čemu práci získáte. Je těžké se dostatečně individuálně vyjádřit ke každému zaměstnavateli, pokud máte standardní životopis, který automaticky odesíláte. Prokažte, že jste ta správná osoba pro danou pozici tím, že zmíníte své schopnosti, talent a historii pouze pro relevantní pozici a odvětví.

Ano: Optimalizujte dokumenty.
Pracovní portály, kariérní stránky jsou dnes optimalizované pro mobily, takže uchazeči o zaměstnání mají lepší uživatelskou zkušenost. Pokud je tomu tak, proč se nepřizpůsobit i s vaším přístupem. Je důležité optimalizovat svůj životopis a motivační dopis, a to odpovídajícím způsobem. Ve správném formátu, vhodné datové velikosti, grafických prvků a obsahu.

Ne: Nežijte ve 20. století.
Udržet svůj životopis krátký a přehledný pomůže náborářům zaměřit se na vaši kvalifikaci, ale také je může donutit vyhledávat si další informace o vás. Díky technologiím, které dnes umožňují zaměstnavatelům sběr informací, si rychle udělají vlastní náhled na to, kdo jste. Proto neváhejte a tvořte další obsah a místa pro tyto účely, vlastní webové stránky, blogy, účty sociálních médií nebo přehled vaší tvorby a referencí. Vše tvořte tak, aby vás to úspěšně prezentovalo.  

Hodně štěstí ve vaší kariéře.

Odebírejte můj email newsletter zdarma a již vám nic neuteče. Novinky, tipy a rady pro vaši práci, zaměstnání nebo kariéru, ale také témata pracovního a osobního života. Odebírejte zde.


Rodinna firma poradenstvi
Interim managament

Přečtěte si také
03.12.2018/Osobní rozvoj Jak na konstruktivní kritiku?

Je velmi snadné pokusit se dát někomu konstruktivní kritiku, ale není vždy snadné ji přijmout. Trvá to spoustu trpělivosti a sebevědomí, abychom mohli udělat krok zpět a podívali se na to, co a jak děláme, uznat to co děláme špatně a pak přijmout radu nebo doporučení.

01.11.2018/Osobní rozvoj Jaké dovednosti budete potřebovat v roce 2020?

Možná se dá říci, že lidstvo zaznamenalo nejvíce technologického pokroku za posledních 100 let. Z tohoto důvodu se dovednosti, které vyžaduje naše povolání, neustále vyvíjejí. Lidé nyní pracují v zaměstnání, které před 20 lety neexistovalo. Vysoké školy připravují studenty na zaměstnání, které dnes neexistují a někdy připravují na zaměstnání, které již nebude existovat.

29.10.2018/Kariérní a kariérové poradenství 10 kroků ke tvorbě vaší úspěšné osobní značky

Vaše osobní značka sděluje vaši hodnotu světu - nejen potenciálním zaměstnavatelům, ale prakticky všem. Osobní značka je dnes naprosto nezbytná pro osobní rozvoj, kariérní postup, a dokonce i pro vás samotné. Vyjádření toho, kdo jste, co děláte a proč to děláte, vám pomůže postavit se k úspěchu a otevřít dveře nové kariérní příležitosti.Chcete pomoci dosáhnout svých kariérních a podnikatelských snů?

Zanechte mi váš email a já vás budu pravidelně zásobovat tipy pro váš úspěch.

Nebo mi zavolejte na +420 605 733 267
a domluvme si schůzku