Alan Watts: Příběh o farmáři

23.11.2017/Osobní rozvoj Alan Watts: Příběh o farmáři Kdysi žil čínský farmář. Tomuhle farmáři utekl kůň. Zaběhl se. A ten večer přišli všichni jeho sousedé a říkají mu: „To je velká smůla!" A farmář řekl: „Možná."

Den na to se kůň vrátil, a přivedl s sebou sedm divokých koní. A všichni sousedi se sešli a povídají: „No to je výborné, že?" A farmář řekl: "Možná."

Druhý den si jeho syn, který krotil jednoho z divokých koní, zlomil nohu, když z koně spadl. A ten večer přišli všichni jeho sousedé a říkají mu: „To je velká smůla!" A farmář řekl: „Možná."

Den na to přišli verbíři, aby naverbovali muže do armády. Ale nenaverbovali jeho syna, protože měl zrovna zlomenou nohu. A ten večer se sešli všichni sousedi a povídají: „No to je výborné, že?" A farmář řekl: „Možná."

Celé fungování reality, je neuvěřitelně komplexní a provázaný proces. A není proto možné v rámci tohoto procesu o nějaké skutečnosti tvrdit, že je ve své podstatě dobrá, nebo špatná. Protože není nikdy možné předpovědět, jaké budou následky neštěstí. A stejně tak nelze odhadnout následky události šťastné.

Žijte teď a tady…

 


Rodinna firma poradenstvi
Interim managament

Přečtěte si také
03.12.2018/Osobní rozvoj Jak na konstruktivní kritiku?

Je velmi snadné pokusit se dát někomu konstruktivní kritiku, ale není vždy snadné ji přijmout. Trvá to spoustu trpělivosti a sebevědomí, abychom mohli udělat krok zpět a podívali se na to, co a jak děláme, uznat to co děláme špatně a pak přijmout radu nebo doporučení.

01.11.2018/Osobní rozvoj Jaké dovednosti budete potřebovat v roce 2020?

Možná se dá říci, že lidstvo zaznamenalo nejvíce technologického pokroku za posledních 100 let. Z tohoto důvodu se dovednosti, které vyžaduje naše povolání, neustále vyvíjejí. Lidé nyní pracují v zaměstnání, které před 20 lety neexistovalo. Vysoké školy připravují studenty na zaměstnání, které dnes neexistují a někdy připravují na zaměstnání, které již nebude existovat.

29.10.2018/Kariérní a kariérové poradenství 10 kroků ke tvorbě vaší úspěšné osobní značky

Vaše osobní značka sděluje vaši hodnotu světu - nejen potenciálním zaměstnavatelům, ale prakticky všem. Osobní značka je dnes naprosto nezbytná pro osobní rozvoj, kariérní postup, a dokonce i pro vás samotné. Vyjádření toho, kdo jste, co děláte a proč to děláte, vám pomůže postavit se k úspěchu a otevřít dveře nové kariérní příležitosti.Chcete pomoci dosáhnout svých kariérních a podnikatelských snů?

Zanechte mi váš email a já vás budu pravidelně zásobovat tipy pro váš úspěch.

Nebo mi zavolejte na +420 605 733 267
a domluvme si schůzku