9 nejhorších chyb v životopisech!

07.11.2016/Osobní rozvoj Při psaní životopisu mohou některé detaily, které vynecháte nebo naopak chybně přidáte, mít zásadní dopad na rozhodnutí personalisty, nevěříte? Některé chyby z nedbalosti mohou na personalistu působit jako červená vlajka na býka a to může způsobit omezení nebo zastavení Vaší kariérní volby.

Chyba číslo 1: Neprofesionální e-mailová adresa

Váš životopis je profesionální dokument, takže ho nemusíte hned poničit nevhodnou a někdy až trapnou e-mailovou adresou. Už jsem o tom psal několikrát, ale tvary jako kocicka (@) email.cz nebo xxxmatous20(@)centrum.cz  jsou nevhodné a vypovídají o Vás něco, zkuste přemýšlet. Optimální tvar je jméno_příjmení@vzor.cz, tedy uveďte jméno a příjmení.

Chyba číslo 2: Módní a bezobsažná slova

Nadužívaná slova nebo slova, pod kterými si nikdo nic moc nepředstaví, jsou nudná a vágní. Tato slova neobsahují důkaz a tvoří takzvanou polévku. Týmový hráč, flexibilní, tah na branku, loajální. Pokud už tyto slova použijte, hned prokažte, proč je uvádíte na konkrétní situaci a příkladu, mějte důkaz.

Chyba číslo 3: Grafy a další nevhodné vizuální prvky

Dovednostní grafy nebo diagram kompetencí, toho o Vás moc neřeknou. Personalista nezná pozadí testu a ani není schopen se zorientovat v metrice a procesu tvorby onoho grafu. Použijte reálný a hodnověrný obsah o Vaší praxi a její délce, kvalifikaci a schopnostech.

Chyba číslo 4: Fotografie

Fotografie ano, ale profesionální. Nemá smysl využívat extra originální podoby fotografie, stačí taková, která Vás zachycuje v reálném světě a v situaci, kdy se cítíte skvěle.

Chyba číslo 5: Mnoho stránek

Příliš mnoho stránek může všemu akorát uškodit. Zaměstnavatelé a personalisté vidí denně stovky životopisů, takže je nesmíme nutit prokousat se čtvrtou stranou Vašeho životopisu. Váš text by měl být jasný a úderný.

Chyba číslo 6: Prázdná místa

Nevysvětlitelné kariérní mezery budou každého určitě zajímat. Zaměstnavatelé mají z těchto kariérních pauz velké obavy, chápejte je. Pokud cestujete, pracujete jako dobrovolník nebo máte na starosti speciální, charitativní projekt, tím svou pauzu vysvětlíte.

Chyba číslo 7: Pravopis

Chybný pravopis je samozřejmě nemyslitelný. Dokument musí být v pořádku a bez chyb, nechte ho někomu přečíst a ujistěte se, že je tak, jak má být.

Chyba číslo 8: Písmo a font

Komplikované fonty jsou nevhodné a hůře čitelné. Snažte se vždy držet čisté a jednoduché písmo.

Chyba číslo 9: Textové bloky

Dlouhé a neporušené odstavce jsou nejhorší noční můra každého čtenáře životopisu. Zatěžují mysl personalisty a opět mohou vést k tomu, že Vám pokazí Vaše šance. Vždy se snažte vypíchnout jednotlivě to nejdůležitější z Vaší kariéry a Vašeho know-how.

9 nejhorších chyb v životopise

Zdroj: standout-cv.com

 

 


Rodinna firma poradenstvi
Interim managament

Přečtěte si také
03.12.2018/Osobní rozvoj Jak na konstruktivní kritiku?

Je velmi snadné pokusit se dát někomu konstruktivní kritiku, ale není vždy snadné ji přijmout. Trvá to spoustu trpělivosti a sebevědomí, abychom mohli udělat krok zpět a podívali se na to, co a jak děláme, uznat to co děláme špatně a pak přijmout radu nebo doporučení.

01.11.2018/Osobní rozvoj Jaké dovednosti budete potřebovat v roce 2020?

Možná se dá říci, že lidstvo zaznamenalo nejvíce technologického pokroku za posledních 100 let. Z tohoto důvodu se dovednosti, které vyžaduje naše povolání, neustále vyvíjejí. Lidé nyní pracují v zaměstnání, které před 20 lety neexistovalo. Vysoké školy připravují studenty na zaměstnání, které dnes neexistují a někdy připravují na zaměstnání, které již nebude existovat.

29.10.2018/Kariérní a kariérové poradenství 10 kroků ke tvorbě vaší úspěšné osobní značky

Vaše osobní značka sděluje vaši hodnotu světu - nejen potenciálním zaměstnavatelům, ale prakticky všem. Osobní značka je dnes naprosto nezbytná pro osobní rozvoj, kariérní postup, a dokonce i pro vás samotné. Vyjádření toho, kdo jste, co děláte a proč to děláte, vám pomůže postavit se k úspěchu a otevřít dveře nové kariérní příležitosti.Chcete pomoci dosáhnout svých kariérních a podnikatelských snů?

Zanechte mi váš email a já vás budu pravidelně zásobovat tipy pro váš úspěch.

Nebo mi zavolejte na +420 605 733 267
a domluvme si schůzku