“7” top kvalit uchazeče, které firmy vždy chtějí!

24.02.2016/Personalistika Každý zaměstnavatel má určitý počet zkušeností s oběma skupinami, s dobrými a špatnými zaměstnanci. Z toho důvodu má každý zaměstnavatel jasnou představu, co od dotyčného uchazeče očekává. Představuji Vám velkou “7” top kvalit uchazečů, které zaměstnavatelé vždy poptávají.

1)      Inteligence

Ano, je to intelligence, nečekali jste to? 76% produktivity a přínosu zaměstnance, je určeno jeho úrovní intelligence. Inteligence umožňuje celou řadu schopností, jako jsou schopnosti plánovat, organizovat, nastavit priority, řešit problémy, a dokončit svou práci. Inteligence napomáhá selskému rozumu a praktickým zkušenostem obstát v každodenní výzvě v zaměstnání. Čím více kladete dobré otázky, a posloucháte, tím více chytřejší se jako uchazeč zdáte.

2)      Leadership

Leadership je vůle a touha akceptovat odpovědnost za výsledky. Je to schopnost převzít odpovědnost, dobrovolně za zadání nebo úkol a akceptovat zodpovědnost za jeho dosažení. Základní rys lídra je, že nedělá vyjímky. Demonstrujete vaši ochotu být lídrem v organizaci, poskytnutím převzetí zodpovědnosti za cíle společnosti a sám se angažujte pro dosažení ještě lepších výsledků.  

3)      Poctivost, čestnost, bezúhonost

Jedná se pravděpodobně o nejvíce důležitou kvalitu člověka, v dlouhodobém měřítku trvajícího úspěchu v životě a práci. S poctivostí začínáme každý sám u sebe. To znamená, že jsme čestní k sobě a k naším vztahům s ostatními lidmi. Jsme ochotni přiznat naše silné a slabé stránky a chyby v naší minulosti. Zejména dokážeme být loajální. Nikdy nepomlouváme předchozí zaměstnavatele, kolegy, i když byla situace jakkoli vyhrocená.

4)      Sympatičnost

Zaměstnavatelé mají rádi lidi vřelé, přátelské, pohodové, kooperující s ostatními. Zaměstnavatelé hledají lidi, kteří se mohou rychle připojit k týmu a být součástí pracující rodiny. Týmová práce je klíčem k úspěchu.  

5)      Kompetence

Kompetence jsou ohromně důležité pro Váš úspěch. Je to prakticky základ všeho, co se děje ve Vaší kariéře. V určitém zjednodušení, kompetence je schopnost dokončit vaši práci. Je to schopnost nastavit priority, oddělit důležité od nedůležitého a tak dále.

6)      Odvaha

Odvaha je schopnost převzít risk, akceptovat výzvy k větším úkolům, s určitým rizikem možného selhání. Odvaha také znamená schopnost mluvit hlasitě a říci co cítíte v obtížných situacích. Zaměstnavatelé obdivují muže a ženy, kteří se nebojí hovořit a popsat jejich myšlenky. Schopnost být odvážný u pohovoru a nebát se sdělit co si myslím o společnosti, její budoucnosti a organizaci a o mém vlastním úhlu pohledu se může jevit odvážně, ale ukazuje Vaše schopnosti se prosadit.

7)      Vnitřní síla

Vnitřní síla ukazuje Vaši schopnost odhodlání překonat nejrůznější překážky, kterým čelíte. Také ukazuje schopnost být neústupný, vytrvalý. Demonstrujete vnitřní sílu, když zůstáváte klidný, pohodový  v průběhu pohovoru. Když toto dokážete u pohovoru, pravděpodobně takový budete i ve své práci, kde budete překonávat krize a vyskytující se každodenní problémy.

Nade všech těchto 7 kvalit je nejdůležitější kvalita Vašeho charakteru, která má největší dopad na cokoli, co v práci děláte. Vaše práce bude nyní neustále na sobě pracovat, na svém charakteru a rozvoji svých zkušeností, v následování příkladu chování těch nejlepších osobností=charakterů ve Vaší společnosti.

 


Rodinna firma poradenstvi
Interim managament

Přečtěte si také
03.12.2018/Osobní rozvoj Jak na konstruktivní kritiku?

Je velmi snadné pokusit se dát někomu konstruktivní kritiku, ale není vždy snadné ji přijmout. Trvá to spoustu trpělivosti a sebevědomí, abychom mohli udělat krok zpět a podívali se na to, co a jak děláme, uznat to co děláme špatně a pak přijmout radu nebo doporučení.

01.11.2018/Osobní rozvoj Jaké dovednosti budete potřebovat v roce 2020?

Možná se dá říci, že lidstvo zaznamenalo nejvíce technologického pokroku za posledních 100 let. Z tohoto důvodu se dovednosti, které vyžaduje naše povolání, neustále vyvíjejí. Lidé nyní pracují v zaměstnání, které před 20 lety neexistovalo. Vysoké školy připravují studenty na zaměstnání, které dnes neexistují a někdy připravují na zaměstnání, které již nebude existovat.

29.10.2018/Kariérní a kariérové poradenství 10 kroků ke tvorbě vaší úspěšné osobní značky

Vaše osobní značka sděluje vaši hodnotu světu - nejen potenciálním zaměstnavatelům, ale prakticky všem. Osobní značka je dnes naprosto nezbytná pro osobní rozvoj, kariérní postup, a dokonce i pro vás samotné. Vyjádření toho, kdo jste, co děláte a proč to děláte, vám pomůže postavit se k úspěchu a otevřít dveře nové kariérní příležitosti.Chcete pomoci dosáhnout svých kariérních a podnikatelských snů?

Zanechte mi váš email a já vás budu pravidelně zásobovat tipy pro váš úspěch.

Nebo mi zavolejte na +420 605 733 267
a domluvme si schůzku