6 kariérních rad ze seriálu Walking Dead :)

08.03.2016/Ostatní Neříkám, že byste měli nalákat nepřátele do zombie roje ..., ale existuje několik lekcí, které se můžete dozvědět o nakládání s konfliktem od Walking Dead, které Vám mohou pomoci i ve Vaší kariéře. Zde jsou některé z nejlepších poučení, které jsme převzali ze seriálu Walking Dead.

1) Je lepší pracovat společně, než proti sobě.

Sám a bez týmu nikdy ničeho nedosáhnete. Nikdo Vás nepokouše, když se budete starat o sebe jako o skupinu. To platí i v hledání práce. Na hledání práce nejste sami, máte své okolí, přátele, rodinu, spolužáky, bývalé kolegy, známe skrze sociální sítě, známe obecně. V partě je síla, věřte mi.

2) Pokud s něčím nesouhlasíte, projevte se.

Když kolem prochází zombie, tak prosím nemluvte, ale pokud nejste s něčím v rámcí své kariéry, pracovní pozice, zdravě to komunikujte. Pokud v zaměstnání, kde se nacházíte aktuálně s vaší kariérou nevypadá a nebo se neubírá tak, jak si představujete, komunikujte to s Vaším nadřízeným. Stejné je to v podnikání, co se odkládá to hnije….

3) Buďte vůdce

Klíčem k silnému týmu je dobrý vůdce, tak proč se jim nestát? Rick okamžitě přijal roli vůdce skupiny, a dal to na sobě znát hned na začátku, směřuje s týmem do bezpečí, od začátku vypuknutí nákazy. Ačkoli měl několik výkyvů v řízení lidí, což je pochopitelné vzhledem k okolnostem, on zůstal silný ve vedení skupiny a rozhodování. I když představa vedení může být někdy skličující, je to zodpovědnost, která často přichází s kariérním postupem a může vést k většímu vlivu a vašemu postavení ve společnosti.

4) Buďte rozhodní

Vždy budete muset učinit řadu důležitých rozhodnutí ve svém pracovním životě, které mají potenciál určit vaší kariérní cestu. Musíte si být jisti a být silní ve svých rozhodnutích. Ignorování problém nezmění a bohužel také zvyšuje Vaše riziko přežití. Ačkoli ve spoustě situací a rozhodnutí ve Walking Dead musíte čelit boji o život, více než průměrný člověk, dokazuje to, že rychlé myšlení a úvaha jsou klíčem úspěchu. V některých případech Rick musí i někoho ze skupiny vyřadit, aby zachránil celý tým, ale někdo to udělat musel!

5) Není to o vědomostech, ale o kontaktech

Ve Walking Dead je klíčem k přežití budování silné vazby a vztahů a důvěry s ostatními, kteří budou po celou dobu krýt vaše záda. V profesním světě je to také o tom, koho znáte, kdo víte, že Vám pomůže v jeho budování.

6)  Učte se ze svých chyb

Kolikrát musel tým bojovat se skupinou zombie, bylo to mnohokrát ptáte se? Tým se učil ze svých chyb. Trvalo jim dost dlouho než zjistili, že tmavé prostory zřejmě nejsou bezpečná místa a zombie neumírají po úderu do hlavy. V kariéře se nedá vše naplánovat a občas se vyskytne něco neočekávaného, ale učením se z chyb jim předcházíme do budoucna.

 

 


Rodinna firma poradenstvi
Interim managament

Přečtěte si také
03.12.2018/Osobní rozvoj Jak na konstruktivní kritiku?

Je velmi snadné pokusit se dát někomu konstruktivní kritiku, ale není vždy snadné ji přijmout. Trvá to spoustu trpělivosti a sebevědomí, abychom mohli udělat krok zpět a podívali se na to, co a jak děláme, uznat to co děláme špatně a pak přijmout radu nebo doporučení.

01.11.2018/Osobní rozvoj Jaké dovednosti budete potřebovat v roce 2020?

Možná se dá říci, že lidstvo zaznamenalo nejvíce technologického pokroku za posledních 100 let. Z tohoto důvodu se dovednosti, které vyžaduje naše povolání, neustále vyvíjejí. Lidé nyní pracují v zaměstnání, které před 20 lety neexistovalo. Vysoké školy připravují studenty na zaměstnání, které dnes neexistují a někdy připravují na zaměstnání, které již nebude existovat.

29.10.2018/Kariérní a kariérové poradenství 10 kroků ke tvorbě vaší úspěšné osobní značky

Vaše osobní značka sděluje vaši hodnotu světu - nejen potenciálním zaměstnavatelům, ale prakticky všem. Osobní značka je dnes naprosto nezbytná pro osobní rozvoj, kariérní postup, a dokonce i pro vás samotné. Vyjádření toho, kdo jste, co děláte a proč to děláte, vám pomůže postavit se k úspěchu a otevřít dveře nové kariérní příležitosti.Chcete pomoci dosáhnout svých kariérních a podnikatelských snů?

Zanechte mi váš email a já vás budu pravidelně zásobovat tipy pro váš úspěch.

Nebo mi zavolejte na +420 605 733 267
a domluvme si schůzku