5 minut a máte skvělý životopis!

05.07.2016/Osobní rozvoj Doba, kterou strávíte v práci celkem za svůj život, se postupně nahromadí na zhruba celých deset let Vašeho života. To je celkem deset let sezení v kanceláři, za volantem autobusu nebo za pultem supermarketu pokladen, v továrně atd.. Den za dnem. Deset let je dlouhá doba trávit děláním něčeho, co se Vám nelíbí a nebaví Vás. Někdo sice musí dělat špinavou práci, ale pokud nejste přesvědčen o tom, že máte dělat práci, kterou nemilujeme, může to být vhodný čas ke změně své práce.

S tímto rozhodnutím přichází další nelehká statistika. Chcete-li změnit svou práci, bude váš životopis bojovat průměrně proti dalším 250 dalších životopisů. Jak změnit to, aby Váš životopis zaujal? Pojďme na to!

Tak třeba volba správného písma je mnohem důležitější, než si můžete myslet. Vyberte písmo, které je snadno čitelné a společensky přijatelné. Když náborář prohlédne Váš životopis za cca 6 vteřin, horní třetina dostane nejvíce pozornosti. Vnímejte ho tedy jako důležitou část Vašeho životopisu. Ve skutečnosti, celý váš životopis by měly být přizpůsoben tak, aby odpovídal popisu práce, kterou chcete vykonávat. Vždy volte vhodná klíčová slova, které personalisté chtějí vidět. Další důležité tipy naleznete v této infografice společnosti Upwork.

Životopis


Rodinna firma poradenstvi
Interim managament

Přečtěte si také
03.12.2018/Osobní rozvoj Jak na konstruktivní kritiku?

Je velmi snadné pokusit se dát někomu konstruktivní kritiku, ale není vždy snadné ji přijmout. Trvá to spoustu trpělivosti a sebevědomí, abychom mohli udělat krok zpět a podívali se na to, co a jak děláme, uznat to co děláme špatně a pak přijmout radu nebo doporučení.

01.11.2018/Osobní rozvoj Jaké dovednosti budete potřebovat v roce 2020?

Možná se dá říci, že lidstvo zaznamenalo nejvíce technologického pokroku za posledních 100 let. Z tohoto důvodu se dovednosti, které vyžaduje naše povolání, neustále vyvíjejí. Lidé nyní pracují v zaměstnání, které před 20 lety neexistovalo. Vysoké školy připravují studenty na zaměstnání, které dnes neexistují a někdy připravují na zaměstnání, které již nebude existovat.

29.10.2018/Kariérní a kariérové poradenství 10 kroků ke tvorbě vaší úspěšné osobní značky

Vaše osobní značka sděluje vaši hodnotu světu - nejen potenciálním zaměstnavatelům, ale prakticky všem. Osobní značka je dnes naprosto nezbytná pro osobní rozvoj, kariérní postup, a dokonce i pro vás samotné. Vyjádření toho, kdo jste, co děláte a proč to děláte, vám pomůže postavit se k úspěchu a otevřít dveře nové kariérní příležitosti.Chcete pomoci dosáhnout svých kariérních a podnikatelských snů?

Zanechte mi váš email a já vás budu pravidelně zásobovat tipy pro váš úspěch.

Nebo mi zavolejte na +420 605 733 267
a domluvme si schůzku