48% zaměstnanců neumí napsat životopis?!

06.10.2016/Ostatní Téměř polovina 48% zaměstnanců v Evropě neumí napsat atraktivní životopis. 12% uchazečů přiznává, že v životopise lže, aby zvýšilo své šance. 24% kandidátů neví, jak přizpůsobit svůj životopis aktuální pracovní pozici a náplni práce. Evropská studie trhu práce zjistila i další zajímavé informace. 31% kandidátů, kteří vstupují na trh práce, si nevěří, že je schopno vytvořit svůj první životopis a 17% tvrdí, že to nedokáže.

94% uchazečů věří, že znalosti a dovednosti, jako je psaní životopisu a průvodního dopisu, včetně prezentace na pohovoru, by se měli naučit ve škole. Dalších 7% si také myslí, že tyto návody dostanou od náboráře nebo personalisty a 5% zastává názor, že tyto znalosti postupně posbírá od zaměstnavatelů.

Bohužel je stále znepokojující kolik uchazečů a uchazeček stále dělá chyby a chybí jim vhled do této problematiky. Ve snaze získat dobré pracovní místo a mít slibnou kariéru je třeba mít určité znalosti a schopnosti, jak se k tomuto cíli dostat.  

I proto můj obor kariérního poradce a kouče dostává čím dál větší smysl, už s ohledem na to, jaký je v lidech neobjevený potenciál a kolik znalostí a informací je nutné hledačům zaměstnání předat.

Obor náboru a hledání zaměstnanců je velice náročný a jak náboráři, personalisté tak i zaměstnavatelé máme zodpovědnost za kariéry těchto uchazečů.

Všichni víme, jak je těžké šplhat po kariérním žebříku a jak je těžké uspět v pracovním životě. To co ale můžeme zajistit ji sdílení zkušeností, předávání informací o tom, jak uspět při hledání zaměstnání.  

Pomoci uchazečům zvýšit jejich šance na lepší kariéru, vyšší výdělky a spokojenější život, je mým posláním.


Rodinna firma poradenstvi
Interim managament

Přečtěte si také
03.12.2018/Osobní rozvoj Jak na konstruktivní kritiku?

Je velmi snadné pokusit se dát někomu konstruktivní kritiku, ale není vždy snadné ji přijmout. Trvá to spoustu trpělivosti a sebevědomí, abychom mohli udělat krok zpět a podívali se na to, co a jak děláme, uznat to co děláme špatně a pak přijmout radu nebo doporučení.

01.11.2018/Osobní rozvoj Jaké dovednosti budete potřebovat v roce 2020?

Možná se dá říci, že lidstvo zaznamenalo nejvíce technologického pokroku za posledních 100 let. Z tohoto důvodu se dovednosti, které vyžaduje naše povolání, neustále vyvíjejí. Lidé nyní pracují v zaměstnání, které před 20 lety neexistovalo. Vysoké školy připravují studenty na zaměstnání, které dnes neexistují a někdy připravují na zaměstnání, které již nebude existovat.

29.10.2018/Kariérní a kariérové poradenství 10 kroků ke tvorbě vaší úspěšné osobní značky

Vaše osobní značka sděluje vaši hodnotu světu - nejen potenciálním zaměstnavatelům, ale prakticky všem. Osobní značka je dnes naprosto nezbytná pro osobní rozvoj, kariérní postup, a dokonce i pro vás samotné. Vyjádření toho, kdo jste, co děláte a proč to děláte, vám pomůže postavit se k úspěchu a otevřít dveře nové kariérní příležitosti.Chcete pomoci dosáhnout svých kariérních a podnikatelských snů?

Zanechte mi váš email a já vás budu pravidelně zásobovat tipy pro váš úspěch.

Nebo mi zavolejte na +420 605 733 267
a domluvme si schůzku